Igen népszerűek még ma is a különféle mellplasztikai műtétek. A telt és formás keblekre minden hölgy vágyik, de nem elegendő csak a műtét elvégzése, hiszen a hegekre is oda kell figyelni, hogy minden a terv szerint alakuljon. Nézzük meg, hogy miként zajlik a műtét és hogyan lehet a hegeket kezelni.
Milyen mellimplantátumokat használnak és hogyan helyezik el?
Többféle mellimplantátum közül tudunk választani, így csepp, kerek formájú is számításba jöhet, de ez természetesen függ a páciens kívánságától is. Felszínét tekintve sima és texturált implantátumok léteznek, amelyeket izom alá vagy izom fölé, esetleg részben az izom fölé ültetnek be. Az utóbbit nem mindenhol végzik, hiszen ez egy speciális eljárás, az úgynevezett dualplane módszer. Ezt minden esetben az orvos dönti el az állapotfelmérés és konzultáció után, illetve a mellimplantátumtól függően. A bemetszésben is tesznek különbséget, így a mell alatti redőből, a bimbóudvar környékéről, illetve hasból is behelyezhetik az implantátumokat.
Milyen esetekben javasolt a műtét?
Általában a keblek növelése a cél, de sajnos sok esetben egy rákos megbetegedés következtében a mellek elvesztése miatt is aktuálissá válhat. A nagyobbító műtétnek hála a mellek arányosak, feszesek és dúsak lesznek. A szakember mindig a páciens személyiségének és testalkatának megfelelő implantátumot ajánl.
A műtét menete
A műtét előtt egy igen alapos laborvizsgálatot végeznek, emellett pedig elengedhetetlen a mammographia, illetve ultrahang és EKG elvégzése. A műtétet 1 napos bent fekvéssel végzik el, így nem is nagyon fogunk kiesni a munkából. A kívánt helyre és formában beillesztik a műtét során az implantátumot és felszívódó varrattal zárják a sebet. A hegek gyors gyógyulását a felszívódó varratnak is köszönhetjük. A műtét után speciális kompressziós melltartót kell viselni, amit 2 hónapon keresztül kell majd hordani. A rendszeres kontrollvizsgálatok elengedhetetlenek, hiszen ilyenkor ellenőrzi az orvos a hegek gyógyulását. Ez is fontos szempont a mellplasztika után Dr. Falus György szerint. A teljes felépülés akár több hónapot is igénybe vehet, de a kompressziós melltartó viselésével gyorsan újra munkába állhatunk.
Mire figyeljünk a hegek kapcsán
Csak gyors zuhanyozást végezzünk és soha ne áztassuk vízben túl sokáig a hegeket. A seb tisztításáról folyamatosan gondoskodjunk. Tartózkodjunk 6 hónapon keresztül az erős UV sugárzástól, mert deformációt okozhat. A heg területének kezelésére hidratáló krémet vagy olajat alkalmazzunk. A kozmetikumnak nincsen közvetlen hatása a hegre, de megakadályozzák, hogy a heg kiszáradjon és biztosítja az érintett bőrterület rugalmasságát. Ne viseljünk túl szoros ruházatot, mert az sértheti a hegszövetet. Végezzünk tornagyakorlatokat, de nyújtásnál figyeljünk oda mert a sérült bőr még érzékeny lehet.